Florbalová akademie 2022

24.07.2022

Užili jsme si 5. ročník Florbalové akademie PERKMON

Již popáté proběhla Florbalová akademie PERKMON. Letošní ročník prošel několika zásadními změnami. S našimi Perkmony jsme změnili prostředí. Naším zázemím se stalo Gymnázium Chomutov, které nám poskytlo spoustu prostoru pro nejrůznější sportovní aktivity. Samozřejmě si naši trenéři připravili florbalové tréninky, kromě toho si děti zahrály plno pohybových her, přehazovanou, fotbal, rugby, vyzkoušely si chůzi na chůdách, zacvičily si gymnastiku, zatančily zumby.

Navštívily nás opět osobnosti florbalu. Eliška Chudá a Karolína Suchá, dvojice ženských reprezentantek, které se chystají na nejvyšší florbalovou ligu světa, byla příjemnou inspirací pro naše malé sportovce. Trénink si děti užily také s Vojtěchem Klápou, juniorským mistrem světa, trenérem mládeže v SKV.

Týden nám zpestřil také usměvavý a sympatický Ondra Zamazal, sportovní komentátor České televize. Nejprve si s námi společně se svým synem Jendou zahráli florbal, připravili jsme si na něj soutěž v jazykolamech a opravdu dlouze si s námi povídal.

Ve středu jsme se i s rodiči sešli na Kamencovém jezeře. Děti se svým doprovodem absolvovaly několik soutěží a svezly se na dračí lodi. Opekli jsme si buřty a čekala nás PERKMON night. Letošní dvě noci jsme přespali v kempu na Kamencovém jezeře, i zde se nám moc líbilo, ne nadarmo je jezero jednou z perel Chomutova. Ve čtvrtek jsme se po vodních radovánkách vydali vlakem do Podbořan, kde jsme se opět utkali s dětmi z tamějšího florbalového kempu.

V pátek opět proběhl florbalový turnaj mezi Perkmony, každý tým chtěl předvést opravdu to nejlepší, a tak se o umístění bojovalo o sto šest. Rozloučili jsme se předáváním cen a medailí.

Všem Perkmonům přejeme krásné léto a zase se těšíme 😊.

Fotodokumentace 

Pondělí 

Úterý 

Středa