Proběhl první ročník PERKMON ACADEMY

22.08.2018

13.-17. srpna se na Základní škole Chomutov, Akademika Heyrovského 4539 uskutečnil příměstský florbalový kemp PERKMON ACADEMY.

Myšlenka realizovat tento kemp vznikla na podzim loňského roku. Zakladatel Karel Šantora měl jasnou vizi: "Na mou florbalovou kariéru měl velký vliv právě florbalový kemp, na kterém nás vedli nejlepší hráči a trenéři u nás a díky nim jsem také dostal šanci v podobě pražského angažmá. Nyní bych chtěl stejným způsobem předat své zkušenosti i já a pomoct se zviditelnit dalším malým florbalistům. "

Florbalové tréninky probíhaly pod odborným vedením Karla Šantory a Petry Malecké, medailistky z juniorského mistrovství světa. Na všeobecném sportovním programu se podílela Vanda Hrbková. Děti tak prošly např. atletickou průpravou, emocionálně se vybouřily během fotbalového a frisbee turnaje, rozhýbaly své boky v rytmu zumby a aerobicu, vyřádily se v zorbingových koulích.

Naše malé Perkmony navštívila vzácná návštěva z pražského FAT PIPE FLORBAL CHODOV. Trenér David Podhráský, brankář Jan Barák, hráč se zahraničními zkušenostmi Michal Podhráský a medailistka z mistrovství světa žen Dominika Podhráská (Šteglová). Tito výjimeční sportovci doslova rozzářili jsou přítomností a dobrou náladou všechny účastníky kempu. Perkmoni si pro každou hvězdu přichystali spoustu zvídavých otázek, které si sami dotazovaní velmi pochvalovali, děti si nechaly od svých idolů podepsat táborové dresy a následoval florbalový trénink s profesionály. Příjemné setkání jsme zakončili společným obědem na Hřebíkárně.

Středeční dopoledne měly děti jedinečnou možnost vyzkoušet si v areálu kanoistického oddílu SC80 Chomutov jízdu na kajaku či kánoi a při té příležitosti si popovídat a porovnat obvod bicepsů s českým reprezentantem v rychlostní kanoistice, závodníkem USK Praha, odchovancem oddílu kanoistiky SC80 Chomutov, Ondřejem Bišickým.

V pátek vyvrcholil kemp soutěží florbalových dovedností jednotlivců a velkým florbalovým turnajem týmů, slavnostním medailovým dekorováním vítězů všech soutěží, které byly pro Perkmony nachystány během celého týdne a rozdáním hodnotných cen.

"Jen co skončil první ročník PERKMON ACADEMY, začali jsme myslet na další rok a nápadů máme víc, než by se vešlo do jednoho týdne. Svou představu jsme naplnili a doufáme, že se příští rok Perkmoni opět přihlásí a my se budeme snažit pro ně přichystat opět prázdninový týden, na který budou rádi vzpomínat." hodnotí Karel Šantora.  

ODKAZY NA FOTOGRAFIE 

PONDĚLÍ https://photos.app.goo.gl/NHyTwFg9Gate2qHR6

ÚTERÝ https://photos.app.goo.gl/XX4dY9QhyyPus4jTA

STŘEDA https://photos.app.goo.gl/4LL98m2dVdz8627T8

ČTVRTEK  https://photos.app.goo.gl/Rh9VpWtXEBH9fsuS8

PÁTEK https://photos.app.goo.gl/7WugBoKHYAVYrmRL9